Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Alcatel 5 Dual - Лекота, елегантност и цвят

Свий
X
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

• Alcatel 5 Dual - Лекота, елегантност и цвят

Лекота, функционалност и цвят. Това са трите думи, които бих използвал да опиша новия Alcatel 5 Dual. Лекота, защото до сега не съм имал толкова лек телефон. Реално теглото от 144 грама почти не се усеща като телефон, а по скоро като елегантен аксесоар. Сребристия му с лек кремав оттенък корпус подсилва това усещане( има го и в черно, но сребристия е по-елегантен).

Натиснете снимката за да я уголемите  Име:_IMG6314.jpg Прегледи:1 Размер:268.4 КБ ID:5837

Като човек, който не носи „олд фешън” калъфи на кръста и основно ползва джобовете си за пренос на телефона насам-натам, това ниско тегло задено с тънкия под сантиметър корпус,( едва 8,4 милиметра) са огромен плюс
    за мен.

Натиснете снимката за да я уголемите  Име:_IMG6310.jpg Прегледи:1 Размер:228.8 КБ ID:5838

Телефона деликатно се побира във всякакъв размер джоб, не го издува и ще повторя, не тежи. Външните му размери са 15.2 на 7.1 сантиметра, също доста компактни, и въпреки това не пречат в тях да бъде вместен отличен 5.7 инчов дисплей. Именно заради този дисплей ще прескоча на третата характеристика от началното изречение на това ревю - цвета. В момента, в който дисплея се включи, грейват страхотните цветове в
    HD+ 18:9 формат. Ярки и контрастни, особено при разглеждане на снимки и видео съдържание, цветовете наистина преливат от дисплея.

Натиснете снимката за да я уголемите  Име:_IMG6311.jpg Прегледи:1 Размер:319.4 КБ ID:5839

Самия той е
    IPS капацитивен с 16М цвят и 720х1440 пиксела. Стъклото не е толкова модерното напоследък Горила глас, но това по никакъв начин не пречи на качеството на изображението и вероятно е важно само за здравината. И като казахме здравина, вече успях на два пъти да изпусна телефония, като единия път беше от височина около метър и половина на твърда настилка( фаянс) и с чисто сърце мога да кажа, че Alcatel 5 Dual е един изключително здрав телефон. Естествено, по корпуса се появиха драскотини, но това е съвсем в реда на нещата. По отношение на снимките, телефона разполага с 12 мегапикселова основна камера с фокусно разстояние от 2.2 и две предни камери, едната с 13 мегапиксела и фокусно разстояние 2 и втора, допълнителна 5 мегапикселова камера. Светкавицата на апарата е двутонална, естествено LED, и работи отлично, давайки нужната светлина за добри снимки и в пълен мрак. Автофокуса е бърз и сработва за секунди, отделно при снимане може да се ползват и допълнителни режими като Панорама и HDR. Бидейки родител на един малък палавник, който постоянно снимам, за мен отлично работеща екстра е и функцията за разпознаване на лица, която в комбинация с бързия автофокус ми позволява да уловя интересни мигове, без да спирам играта на „наследника”.

Връщайки се отново на първото изречение в този текст, искам да засегна и третат характеристика на телефона, която ме впечатли – функционалността. На първо място тук е батерията и нейната издържливост. Тя е 3000 милиамперчаса, което ми позволява да ползвам телефона два дни бездопълнително зареждане в супер натоварен бизнес режим – с многобройни и дълги разговори и постоянно включен интернет за мейли и различни приложения. Телефона поддържа всички възможни стандарти за връзка и пренос на данни – 3G и 4G, EDGE, GPRS, HSDPA( на 42.2 мегабита)и HSUPA( на 11.5 мегабита). Вече го носих с мен по върховете на Пирин и на места с лоша връзка Alcatel 5 Dual се справи отлично да ми осигури нужната комуникация. По отношение на текстови съобщения, телефона поддържа всички стандарти и освен SMS с лекота се получават и пращат и MMS и особено важните за ежедневието ми мейли в различни формати с тежки прикачени файлове. Естествено, на разположение са и всичките възможни стандарти за WiFi и Bluetooth. Операционната система е Android 7.1 Nougat, а браузър е удобния и привичен за мен Chrome.

Натиснете снимката за да я уголемите  Име:_IMG6313.jpg Прегледи:1 Размер:295.0 КБ ID:5840

Всичко това се поддържа от здраво „сърце”, по-точно „сърца”, под елегантния корпус – два 4 ядрени процесора, единия на 1.5 гигахерца, втория на 1 гигахерца. Има вградена 32 гигабайта вътрешна оперативна памет и опция за надграждането и с още 128 гигабайта посредством допълнителна микро
    SD карта памет. Важна подробност е че тлефона е задве СИМ карти в размер Нано СИМ.Като последен щрих към темата функционалност искам да отбележа още нещо – телефона има сензор за пръстови отпечатъци, което дава още една опция за повишаване сигурноста на данните в него в случай на изгубване или опит за неоторизирано ползване.

И тъй като един телефон не е само за бизнес, а и удоволствие, освен вече споменатите камери, правещи отлични снимки в прекрасни ярки цветове, има налично и FM радио с добър високоговорител, допълнителeн аудио вход и опция за възпроизвеждане на МР3, като всичко това дава добра възможност за забавление и релакс с приятна музика.

Връщайки се отново в началото – лекота, функционалност и цвят, мога да добавя и още нещо към тези три основни характеристики – цена. Тя варира от 290 лева при покупка от мобилен оператор с предплатен план до към 550 на отворения пазар. За тези пари човек получава изключително изгодна покупка – телефон със всички екстри и характеристики на високия клас смартфони, без да се залита в екзотични материали и екстравагантна външност и без да се прави никакъв компромис по отнощение на основните технически параметри и работа на телефона.

Натиснете снимката за да я уголемите  Име:_IMG6319.jpg Прегледи:1 Размер:330.0 КБ ID:5841

Досега никога не се бях сблъсквал с новите смартфони на
    Alcatel и наистина съм приятно изненадан и впечатлен от това, което получих. И с ръка на сърцето мога да препоръчам Alcatel 5 Dual на всеки, който търси качество на добра цена, не залита по гръмки имена и не иска да прави компромиси нито с работата, нито с дизайна на телефона си.

...
    Прикачени файлове
    Последно редактирано от Z.Zlatev; 13-07-18, 12:27.
Зареждам...
X